Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Stát proplatí škody, které způsobili vlci

V posledních měsících decimují na Broumovsku vlci stáda ovcí a koz. Jedná se o značný problém, který se rozhodla řešit i vláda České ...

Vydáno: 22.08.2016

V posledních měsících decimují na Broumovsku vlci stáda ovcí a koz. Jedná se o značný problém, který se rozhodla řešit i vláda České republiky, která zemědělcům poskytla náhradu škody. Vlci se do volné přírody vrací jen pozvolna, doposud usmrtili na padesát zvířat.

Zemědělci zatím od státu dostali zatím přibližně sto tisíc korun. Proti této částce ovšem namítají, že škody, které vlci způsobili, jsou mnohonásobně vyšší a požadují ještě další náhrady. Tyto škody farmářům hradí ministerstvo financí prostřednictvím krajského úřadu a vztahují se na škody způsobené chráněnými zvířaty, jejichž počet nemůže být nijak redukován. Až doteď řešilo ministerstvo pouze škody způsobené vydrou říční a kormoránem velkým, vlk k nim přibyl až letos.

 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Celkem se jedná o 10 žádostí na náhradu škody za usmrcená zvířata. Jedná se hlavně o kozy a ovce, jednotlivé škody pak dosahují desetitisíců Kč. Momentálně bylo šesti žádostem vyhověno, jedna byla vyřazena a zbylé ještě čekají na posouzení. Stát posléze převádí peníze na kraj, který je následně vyplatí postiženým farmářům. Doposud bylo vyplaceno 90 tisíc Kč s tím, že na zbylé žádosti ještě připadá částka okolo 40 tisíc Kč.

Na Broumovsko se vlci vrátili po 250 letech, v současné době mohou pozorovatelé spatřit v lesích dokonce celé smečky. Vlci se odvažují dojít až blízko vesnicím a zde často napadají domestikovaná zvířata kvůli potravě. Ochranáři kvůli tomu vydali prohlášení, ve kterém stojí, aby lidé svá zvířata na noc raději zavírali do uzavřených prostor, nebo si pořídili hlídacího psa.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč