Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Vánoční kapři budou bez účtenky

Při řádném nahlášení prodeje předem nebudou muset pouliční prodejci vánočních kaprů vystavovat účtenky.

Vydáno: 24.10.2017 jt

Loni se kapři před Vánoci prodávali na více než 2500 místech. Po dvou vlnách instalace registračních pokladem, mělo dojít i na pouliční prodej ryb. Rybáři se obávali, že pokladny nebudou v mrazech a s možností kontaktu s vodou správně fungovat. Celkově letošní obavy z nutnosti doplnění prodeje o elektronické pokladny vedly k tomu, že rybáři předpovídali snížení míst prodeje i zdražení ryb. K tomu by ale po ohlášení nové informace o udělení výjimky pro předvánoční prodej kaprů dojít nemělo.

Boj kaprů s EET končí jejich vítězstvím

Bývalý ministr financí Andrej Babiš se nechal slyšet, že projekt EET bude procházet změnami. Výjimka pro prodej vánočních kaprů snad nebude jediná. Stále se jedná o udělení trvalé výjimky pro nevidomé a hluchoslepé. Ti momentálně vystavovat účtenky nemusí, zatím pro ně neexistují vhodné přístroje pro evidování jejich tržeb. To by se podle současných rozhodnutí ale mělo změnit, až přístroje vhodné pro lidi se zrakovým postižením budou na trhu. 


Projekt EET byl spuštěn v prosinci loňského roku pro pohostinství a hotely, v březnu se rozšířil na maloobchod a velkoobchod. Třetí fáze by měla zahrnout stánkový prodej občerstvení bez zázemí, farmářské trhy a účetní, advokáty, doktory a další. Tato třetí fáze je naplánována na březen 2018. Poslední fáze se chystá na červen 2018, kdy se zapojí vybraní poslední řemeslníci a výrobci.

 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Zemědělská půda, Horní Teplice, 5185m2

Cena: 181 500 Kč

Cena za m2: 35 Kč

Prodej, Zemědělská půda, Chvalšiny, 21761m2

Cena: 631 000 Kč

Cena za m2: 29 Kč

Prodej, Zemědělská půda, Kounov u Rakovníka, 5566m2

Cena: 217 100 Kč

Cena za m2: 39 Kč