Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zemědělský půdní fond v rámci Mezinárodního roku půdy

Rok 2015 se nese v duchu Mezinárodního roku půdy. Přemýšlíte, co Vy sami můžete udělat pro ochranu zemědělského půdního fondu u nás?!

Vydáno: 10.06.2015

Letošní rok 2015 byl prohlášen Mezinárodním dnem půdy, ve kterém se snaží celá Česká republika i zbytek světa zaměřit svou činnost na zlepšení kvality půdy. Cílem této akce je snaha zaměřit pozornost na význam půdy pro lidstvo a zajistit tak potravinovou bezpečnost a umožnit ekosystému správné fungování.

Ochrana zemědělského půdního fondu

Mezinárodní rok půdy v roce 2015 doprovází nejen u nás řada akcí pro odbornou i laickou veřejnost, které se snaží šířit osvětu v ochraně zemědělského půdního fondu. Hlavními cíly v České republice je zjistit, zda zemědělci používají správnou praxe, zda oprávněně čerpají zemědělské dotace, dále jde o řešení otázky bioodpadů a vlivu lidského jednání na klimatické podmínky.

Bioodpad v České republice

Česká republika se při vstupu do Evropské unie zavázala, že bude snižovat podíl bioodpadu ukládaného na komunálních skládkách a zajistí jeho třídění a následné zpracování. V současné době tvoří biologický rozložitelný odpad 40% z celkového komunálního odpadu. Nejen, že bioodpad zbytečně zabírá místo na skládkách, ale hlavní je, že může být dále kompostován na organické hnojivo.  

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Příslibem lepších zítřků jsou hnědé popelnice na bioodpad, které se již nachází na řadě míst České republiky. Tříděním biologického odpadu se snadno můžete přidat i Vy do ochrany zemědělského půdního fondu. Kompostovaný odpad přeměněný na organické hnojivo má stejnou hodnotu živin jako průmyslová chemická hnojiva a díky tomu je může zcela nahradit. Netoužíte také jíst biopotraviny bez obsahu chemie?    

Klimatické podmínky

V rámci ochrany půdního fondu se snaží organizace upozornit na degradaci půdy v souvislosti s klimatickými změnami. V současné době je asi 50% půdy v České republice ohroženo erozí. Podíl na větrné a vodní erozi má zemědělská velkovýroba a scelování půdy, která začala již v minulosti kolektivizací. Mimo to je eroze důsledkem špatného hospodaření a pěstování špatných potravin jako kukuřice, řepa nebo slunečnice.

Otázkou je jak každý člověk může přispět a svým chováním zamezit zvyšování teplot a vysušování půdy v období sucha, které se střídají s přívalovými dešti, které vyschlá půdy není schopna pojmout a mohou tak vznikat až povodně?! 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Stavební bydlení, Pozořice, 859m2

Cena: 3 500 000 Kč

Cena za m2: 4 075 Kč

Prodej, Louka, Čistá, 35106m2

Cena: 1 404 240 Kč

Cena za m2: 40 Kč

Prodej, Stavební bydlení, Ruda u Rýmařova, 820 m2

Cena: 369 000 Kč

Cena za m2: 450 Kč