Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Aktualizace katastrálních map

Plno katastrálních map, které byly převedeny do digitální podoby, jsou nepřesné. Proto se katastrální úřad vydává do terénu, aby mapy aktualizoval a co nejpřesněji zaměřil pozemek v přítomnosti majitelů. To nastane...

Vydáno: 27.08.2019

Po přechodu do digitální podoby katastrálních map, došlo ke sporům současných majitelů pozemků. Pozemky vedené v původní verzi katastrální mapy, nebyly vždy zaznamenané správně. V několika případech se museli zeměměřiči vydat do mapované oblasti, kde s majiteli vytyčili přesné vedení hranic pozemku, protože původní materiály nebyly přesné. Někteří majitelé záhy zjistili,že nová digitální mapa neodpovídá takovému vymezení, jako si původně mysleli. Mapy vedené původně v papírové podobě, nebyly vždy nejpřesnější, a o hranice pozemku se vedly spory majitelů.


Jak bude aktualizace vypadat:


Aktualizace tedy bude probíhat tak, že se majitelé zúčastní samotného vyměřování. Společně se svými sousedy vytyčí hranici svého pozemku, a případné spory se pokusí vyřešit na místě vzájemnou dohodou. Dojde-li k vážnějším neshodám, tak bude hranice označena jako sporná, a následně situaci vyřeší soud. Vlastník je tedy po vyzvání katastrálního úřadu povinen označit svůj pozemek. Vyzvání přichází s měsíčním předstihem, aby majitelé sousedních pozemků správně vymezili své hranice, a nedocházelo tak ke sporům. Zvolená obec bude informována s dvouměsíčním předstihem, a následně přijde doporučený dopis vlastníkům pozemku.


Cílem aktualizace map, je co nejpřesněji zaznamenat hranice všech pozemků. Aby již tedy nedocházelo k omylům a zbytečným sporům mezi majiteli, tak se nové vyměřování provede za účasti všech majitelů dané hranice pozemku. Dále se provede také kvůli novým přestavbám a rozdělování pozemků. Přepis mezi více majitelů.


Je také spousta pozemků, u kterých není znán majitel. Obce většinou vyzývají majitele aby se přihlásil. Tyto pozemky buďto nemají přímou smlouvu vlastnictví, nebo zápis přímo neobsahuje dostatečnou identifikaci majitele. Jedním z majitelů můžete být i Vy, jelikož poslední záznam vede k zesnulé osobě. Tyto situace řeší ÚZSVM a momentálně registruje přes 400 000 položek. U pozemků bez majitele, bude vyměřování provedeno na základě starých map, či dle majitelů okolních hranic.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč