Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Do rybníků připlují peníze od Ministerstva zemědělství a Lesů ČR

V následujících třech letech podpoří Ministerstvo zemědělství a Lesy ČR finančně stavbu, rekonstrukci či odbahnění více než 1200 rybníků. Že je voda pro ministerstvo prioritou dokazuje i už nyní, kdy průměrně každý den vybuduje půl kilometru vodovodů a kanalizací.

Vydáno: 25.03.2019

„Voda je pro nás absolutní prioritou, do konce volebního období plánujeme opravit, rekonstruovat či odbahnit 750 rybníků a malých vodních nádrží, dalších 100 postavíme úplně nových. Lesy ČR plánují ve stejném období 73 nových vodních nádrží a dalších 292 obnoví či opraví. Celkem je to 1215 rybníků za tři roky. Dalo by se tedy říct, že co den, to jeden rybník," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman s tím, že jen ministerstvo dá na tyto investice zhruba 500 milionů ročně.

Krom výše zmíněných rybníků, vodovodů a kanalizací připravuje ministerstvo také výstavbu několika nových přehradních nádrží v regionech, které nejvíce trpí nedostatkem vody. Práce už byly zahájeny na zvýšení hladiny Novomlýnských nádrží, jejichž voda ve finále poslouží i závlahám a zaplavování lužního lesa.

Prvním čtením ve Sněmovně prošel návrh na zjednodušení výstavby malých vodních nádrží a terénních úprav k zadržení vody na soukromých pozemcích. Dalším důležitým bodem v oblasti vody je příprava novely vodního zákona. Její zásadní částí je přijetí kapitoly na ochranu před nedostatkem vody, tzv. „suchá hlava", s postupy na zřízení komisí na řešení sucha, s podmínkami a náplní plánu na zvládání sucha. Vládě ho chce MZe předložit do konce března.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Čistá, 35106m2

Cena: 1 404 240 Kč

Cena za m2: 40 Kč

Prodej, Stavební bydlení, Ruda u Rýmařova, 820 m2

Cena: 369 000 Kč

Cena za m2: 450 Kč

Prodej, Dolní Domaslavice, 499 m2

Cena: 39 900 Kč

Cena za m2: 80 Kč