Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Ministerstvo zemědělství zvýší dotace pro chovatele

Farmáři pozor! Ministerstvo zemědělství vydalo na začátku léta prohlášení o zvýšení dotací pro chovatele. Finanční podpora je určena především pro dotace na chov prasat a dojnic.

Vydáno: 22.07.2015

Jak na začátku letošního léta oznámila tisková zpráva Ministerstva zemědělství, dojde ke zvýšení dotací podporujících živočišnou výrobu. Jde zejména o dotace na chov prasat a dojnic, které se mají zaměřit na ozdravení chovů a také na zajištění lepších podmínek.

Dotace na chov prasat

Finanční injekce v podobě dotace na chov prasat a dojnic patří mezi jedny z nejpotřebnějších odvětví díky snižující se ceně vepřového masa a také mléka na trhu. Peníze poputují především do Nákazového fondu, kterému je pro rok 2015 určena částka 1,1 miliardy korun. V historii jde zatím o nejvyšší částku, kterou Ministerstvo zemědělství vyčlenilo na podporu chovatelů. Z celkového rozpočtu je 720 milionů určeno chovatelům prasat a zbytek pro chovatele drůbeže.

Na co jsou peníze určeny? Dotace pro chovatele od Ministerstva zemědělství mohou žadatelé využít na ošetření krmiva a napájecí vody, na laboratorní rozbory, na deratizaci či dezinfekci. Letos navíc budou náklady na ozdravení chovů propláceny v plné výši, tedy nikoliv jen 85% všech výdajů jako v minulém roce, ale celých 100%.  

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Dotace na dojnice

Druhým cílem zemědělské podpory je zlepšení podmínek chovu zvířat a to především u dojných krav, kde zemědělci bojují s nízkými výkupními cenami mléka. Dotace na dojnice jsou čerpány ze 75% z evropských zdrojů a zbytek z národního rozpočtu v Programu rozvoje venkova určeného pro české farmáře. Na chov dojnic bylo vyčleněno 473 milionů korun a na chov prasat 143 milionů korun.  

Finanční podporu mohou využít chovatelé dojných krav na rozšíření stájí, výběhu, či na preventivní opatření, která by vedla ke zlepšení životních podmínek hospodářských zvířat, zvýšení přírůstku v chovu a zároveň ke snížení úmrtnosti. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč