Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Jak zjistit majitele pozemku či nemovitosti? Je to jednoduché!

Dávno je pryč doba, kdy jsme museli s každou otázkou po majiteli pozemku utíkat na úřad. Nyní najdete katastrální mapy na internetu a snadno se tak dozvíte informace o pozemku či domě včetně toho, kdo jej vlastní a zda jsou na něm nějaké zástavy či věcná břemena.

Vydáno: 28.11.2018

Je to skutečně jednoduché. Dříve musel zájemce o zjištění informací znít číslo parcely nebo číslo popisné. Nyní to nutné není. Stačí, když se bude dostatečně dobře orientovat v mapě. Musíte si ale dávat pozor na jednu důležitou skutečnost. Výpis na internetu má pouze informativní charakter, a tak jej není možné použít jako podklad při soudních či správních řízeních. Na to je potřeba opravdu navštívit příslušný úřad.

Jak nahlížet do katastru nemovitostí na internetu?

Proklikněte se na web Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního. Nyní máte několik možností. Hledáte-li informace o parcele a znáte její katastrální území a číslo, můžete jej rovnou zadat pod záložkou „vyhledat parcelu." Pokud hledáte dům a znáte obec a číslo popisné, přejděte na záložku „vyhledat stavbu". Obdobně, pokud hledáte jednotku

Může se ale samozřejmě stát, že neznáte číslo parcely či číslo popisné. I tak si ale informace najít můžete. Stačí kliknout na „zobrazení mapy" a zadat název katastrálního území. Zobrazí se vám mapa katastrálního území, kterou si můžete zvětšit tak, že se vám zobrazí čísla parcel. V orientaci v mapě vám může zlepšit přepnutí ortofotomapy, což je vlastně letecký snímek. Prohlížeč mapy umožňuje zvětšovat, posouvat, zobrazovat informace k jednotlivým parcelám, ale třeba také měření vzdálenosti či ploch.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč