Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Vlastníci půdy, pozor!

Vlastníte-li půdu, čtěte pozorně, abyste udrželi dlouhodobě její úrodnost a pozemek neztrácel na ceně. Díky honu za maximálními zisky a ...

Vydáno: 30.01.2015

Vlastníte-li půdu, čtěte pozorně, abyste udrželi dlouhodobě její úrodnost a pozemek neztrácel na ceně. Díky honu za maximálními zisky a častějším výkyvům mezi suchem a přívalovými dešti přichází vlastníci půdy o majetek prostřednictvím eroze.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Eroze půdy

Do boje proti erozi půdy zasahuje nyní i Evropská unie, jejíž Zemědělská komise vydala podmínky správného obhospodařování půdy v zemědělství – tzv. Good Agricultural and Enviromental Condition (GAEC). Tyto pokyny jsou závazné pro všechny státy EU a odvíjí se od nich i vyplácení dotací do oblasti zemědělství. Finanční podpora je určena především na preventivní opatření, jako je boj proti suchu nebo protipovodňová opatření. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

V České republice hodnotí situaci Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy (VÚMOP), který je poradním orgánem Ministerstva zemědělství (MZE). Výzkumný ústav spravuje informační geoportál pro zemědělce, který zaznamenává míru ohrožení erozí půdy. Na základě těchto dat můžou být vydána i protierozní opatření jako zákaz pěstování kukuřice, brambor, řepy atd.

Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy vydal soupis doporučení, jak hospodařit s půdou, aby zde zbyla i pro další generace. Příručka ochrany proti vodní erozi Vás na šedesáti stranách upozorní na největší prohřešky a nabídne řešení, jak jim předcházet.

Příručka ochrany proti vodní erozi ke stažení zde! 

 

 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč