Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Dojde ke zvýšení dotací na živočišnou výrobu

Ministr Jurečka schválil výrazné navýšení peněz zejména na živočišnou výrobu. Zemědělci a potravináři dostanou o dvě miliardy korun víc.

Vydáno: 17.11.2015

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Ministr zemědělství Mrian Jurečka schválil navýšení rozpočtu o dvě miliardy korun navíc na podporu živočišné výroby a potravinářského sektoru. Celková částka pro první kolo příjmů žádostí v Programu rozvoje venkova (PRV) tak dosáhne 7,46 miliardy korun.

Se zvýšením rozpočtu na první kolo příjmu žádostí se posouvají některé termíny pro administraci žádostí.  Konkrétní informace včetně aktualizovaných Obecných podmínek Pravidel najdou žadatelé na stránkách Ministerstva zemědělství v sekci Dotace – PRV 2014-2020 – Aktuality.

„Živočišná výroba je klíčová pro zachování a rozšiřování pracovních míst zejména na venkově, kde bývá menší nabídka pracovních příležitostí. Důležité je také udržení mladých lidí na vesnici. To patří k důvodům, proč se podpora živočišné výroby stala jednou z mých priorit. Chci, aby naše země byla maximálně potravinově soběstačná, s prosperujícím a konkurenceschopným zemědělstvím a potravinářstvím. Proto se snažíme hledat různé způsoby podpor,“ uvedl ministr Marian Jurečka podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství.

Největší částka z nově přidaných dvou miliard, více než 1,4 miliardy korun, posílí hlavně sektor chovu skotu, drůbeže a prasat.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Zemědělci budou moci z těchto dotací financovat výstavbu nebo rekonstrukci stájí, dojíren, skladů či jímek. Přibližně 500 milionů korun navíc je připraveno pro inovativní projekty ve zpracovatelském průmyslu.

V operaci Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů dostanou zemědělci a potravináři dalších 200 milionů korun a to jen v prvním kole příjmu žádostí o dotaci. O dotace v tomto programu mohou žádat například jatka, sýrárny nebo další zpracovny zemědělských produktů.

  • Tabulku s přehledem zaregistrovaných žádostí a porovnání navýšené alokace oproti původně plánovanému přidělení zdrojů si můžete prohlédnout na portálu Ministerstva zemědělství.
  • Seznam doporučených Žádostí o dotaci v rámci 1. kola Programu rozvoje venkova naleznete na webu Agrární komory české republiky, kde si můžete jednotlivá doporučení žádostí stáhnout v pdf.

 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč