Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Němci požadují geneticky nemodifikované mléko, výrobci musí změnit krmivo pro dojnice

Německé mlékárny, které berou mléko od českých producentů, začaly nově požadovat geneticky nemodifikované mléko. To je ovšem pro naše producenty problém, protože kvůli tomu musejí změnit krmivo, které dojnicím podávají, a také získat speciální certifikát, který dokazuje, že producent mléka poskytuje jen nezávadné a geneticky nemodifikované mléko.

Vydáno: 25.04.2016

V současné době je trendem, že výkupní ceny mléka neustále klesají. Družstva nyní poskytují litr mléka za zhruba 7 Kč s tím, že produkční náklady bývají často vyšší. A nejedná se o pár haléřů, ale dokonce o jednotky korun. Stát se tuto situaci snaží kompenzovat pomocí dotací, které už více než dva roky vyplácí. Tyto dotace jsou však podle producentů nedostatečné a tak jim nezbývá nic jiného, než se obrátit na Německo, které sice vykupuje mléko za stejnou cenu, nicméně s ohledem na přebytek mléka v celé Evropě je lepší mléko prodat pod cenou než ho nechat zkazit a neprodat vůbec.

Bavorští odběratelé ovšem nově chtějí geneticky nemodifikované mléko, což pro naše producenty představuje nemalý problém. Většinou už totiž mají naskladněné speciálně upravené šroty a těch se budou muset pod cenou zbavit, protože je nebudou moct používat. Němci navíc požadují i speciální certifikace, které nebude vydávat česká, ale německý strana.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Celá akce vznikla údaje proto, že několik studií prokázalo, že modifikované rostliny mohou způsobit vyšší úmrtnost a také nádorové onemocnění u myší. Vliv geneticky upravených potravin na člověka zatím prokázán nebyl, nicméně podle našich producentů mléka se může jednat o marketingovou kampaň.

Mnoho tuzemských producentů s touto změnou ovšem počítalo a začíná se na ní připravovat. Většinou počítají s tím, že by chtěli dodávat geneticky nemodifikované mléko v polovině roku 2016 s tím, že nejpozdější termín pro zahájení dodávek je konec roku 2016.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč