Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Bio potraviny v očích Evropské unie

V rámci Evropské unie se chystá schválení nového nařízení týkající se bio potravin. Jak se dotkne novinka ekologického zemědělství České republiky?

Vydáno: 22.06.2015

Čeho se nařízení ohledně bio potravin týká? Podle nového nařízení Evropské unie by se měly zpřísnit u bio potravin limity pro rezidua pesticidů oproti běžným potravinám a také by mělo dojít k větší transparentnosti v celém procesu bio produkce. Jde o velmi kontroverzní nařízení, protože by díky němu měli zemědělci zodpovědnost i za kontaminaci půdy nehledě na jejich zapříčinění.

Evropská unie tímto nařízením reaguje na stále větší poptávku po bio potravinách v členských státech a na rychle rozrůstající odvětví ekologického zemědělství. V rámci Evropské unie jsou zatím maximální reziduální limity bio potravin na stejné hodnotě jako hygienické hodnoty u běžných potravin. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Popud pro vznik nového nařízení dala Evropské komisi veřejnost nakupující bio potraviny, která si přeje větší přehled o kvalitě kupovaných potravin a jejich kontrolách. Budoucí nařízení snižující limity reziduí pesticidů v bio potravinách na 0,01 mg/kg by mělo vejít v platnost v roce 2017.

České republiky, která stojí na straně Evropské komise a podporuje zpřísnění kontrol v rámci celého procesu ekologického zemědělství nejen pouze finálních bio potravin a zvýšení transparentnosti bio produkce, se toto nařízení příliš nedotkne. Ptáte se proč? České ekologické zemědělství má totiž již od roku 2014 v platnosti hranici pro certifikaci bio potravin s obsahem rezidua nižším než 0,01 mg/kg podobně jako Itálie a Belgie. Tuzemské bio potraviny dokonce patří v Evropské unii mezi vzorky s nejnižšími hodnotami reziduí pesticidů vůbec. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Stavební bydlení, Pozořice, 859m2

Cena: 3 500 000 Kč

Cena za m2: 4 075 Kč

Prodej, Louka, Čistá, 35106m2

Cena: 1 404 240 Kč

Cena za m2: 40 Kč

Prodej, Stavební bydlení, Ruda u Rýmařova, 820 m2

Cena: 369 000 Kč

Cena za m2: 450 Kč