Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zemědělci mohou získat výhodné půjčky od státu. Výhodou jsou nízké úroky

Jste zemědělec, potravinář nebo lesník? Možná to nevíte, ale máte nárok na pomoc od státu v podobě výhodných investičních úvěrů v hodnotě od 100 tisíc Kč až do 10 milionů Kč. Tyto půjčky jsou navíc s 15 letou splatností a úroky jsou opravdu nízké.

Vydáno: 21.03.2016

Stát vám může také poskytnout provozní úvěr ve výši od 100 tisíc Kč do 2 milionů Kč. Tento úvěr má splatnost až 2 roky a stát počítá s tím, že by prostřednictvím tohoto programu mohl zemědělcům poskytnout na úvěrech celkem více než 250 milionů Kč.

Cílem těchto úroků není podle PGRLF (Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond) konkurování bankám, ale především vymezení mezery na trhu s výhodnými a zároveň přímo zaměřenými úvěry. Ačkoliv je nabídka na úvěrovém trhu v Česku poměrně široká, některé specifické potřeby tuzemských zemědělců nepokryje. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Největší výhodou těchto úvěrů jsou nízké úrokové sazby. Ty se budou pohybovat mezi 1,06 % až 4,46 % ročně. Přesná výše úroku bude záviset na tom, jak bude klient schopen splácet. Takový úvěr pak budou moci čerpat kromě zemědělců i podnikatelé a také obce, které vlastní lesy.

Investiční úvěry by podle PGRLF mohly být zajímavé především pro začínající zemědělce, naopak provozní úvěry by pak měli využít především ti, kteří mají problémy například kvůli pomalému proplácení dotací.

Tyto úvěry by podle Agrární komory mohly pomoct hlavně menším a středním zemědělským podnikům, které by u velkých bank mohly s žádostí o úvěr tvrdě narazit. Takovým podnikům totiž banky nerady půjčují a i v případě, že jim půjčku poskytnou, nejspíše bude mít kvůli vyššímu riziku vysoký úrok. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč