Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

V České republice se pěstuje méně geneticky modifikovaných plodin

Letos se v ČR pěstovala geneticky modifikovaná kukuřice se na 1754 hektarech, což je o 806 hektarů méně než v loňském roce. Obdobně jsou n...

Vydáno: 18.11.2014

Letos se v ČR pěstovala geneticky modifikovaná kukuřice se na 1754 hektarech, což je o 806 hektarů méně než v loňském roce. Obdobně jsou na tom i ostatní státy EU, kde pěstování geneticky modifikovaných rostlin klesá nebo stagnuje.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Zájem o pěstování těchto plodin klesá zejména kvůli větší administrativní zátěži i dražší ceně za osivo. V České republice však zůstává nadále  svobodnou volbou zemědělců, zda si vyberou pěstování geneticky modifikovaných plodin, konvenční nebo ekologické pěstování.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Problematika geneticky modifikovaných organismů a jejich produktů je zahrnuta do Společné zemědělské politiky EU a prochází tak nejpřísnějším schvalovacím procesem na světě. Proto je v celé EU pro účely pěstování schválena pouze jedna plodina a to kukuřice. Geneticky modifikovaná kukuřice vypěstovaná v ČR se využívá zejména pro výrobu bioethanolu či bioplynu nebo  jako krmivo pro zvířata. Není však možné ji využívat pro potravinářské účely.

Ti, kdo u pěstování geneticky modifikované kukuřice zůstali, spatřují její největší výhody zejména v užitné jednoduchosti a spolehlivosti ochrany proti škůdcům. Mezi další přednosti patří podle českých pěstitelů také vyšší a kvalitnější sklizeň než při tradičním způsobu pěstování a méně časté používání chemických prostředků.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Stavební bydlení, Pozořice, 859m2

Cena: 3 500 000 Kč

Cena za m2: 4 075 Kč

Prodej, Louka, Čistá, 35106m2

Cena: 1 404 240 Kč

Cena za m2: 40 Kč

Prodej, Stavební bydlení, Ruda u Rýmařova, 820 m2

Cena: 369 000 Kč

Cena za m2: 450 Kč