Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Lov divokých prasat na vrcholu

Díky pokračujícímu přemnožování divokých prasat se rok od roku zvyšuje i počet ulovených kusů. V minulém roce během lovecké sezóny vzrostl počet zastřelených prasat na 169 tisíc. Lov divokých prasat je v současné době na svém vrcholu od roku 1950.

Vydáno: 14.10.2015

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Přemnožená divoká prasata

Divoká prasata se v České republice přemnožila díky teplým zimám téměř bez mrazů a v kombinaci s letošním suchým létem způsobila velké škody. Počet černé zvěře roste přímo uměrně se stále větší plochou zemědělských pozemků osázených kukuřicí a řepkou, kde se přemnožená divoká prasata snadno přežívají. Nakonec divočákům na našem území nahrává i rostoucí počet bioplynových stanic, které zpracovávají kukuřici, ale sklízí ji později než je v zemědělství obvyklé. Divokým prasatům se tedy nabízí po delší dobu ideální úkryt s dostatkem potravy.

Přemnožená divoká prasata představují čím dál větší problém nejen pro lesníky a zemědělce, kterým způsobují miliardové ztráty. Kromě klasických případů škod na zemědělských plodinách se objevují kuriózní případy, kdy divočáci ničí trávník na golfovém hřišti nebo se dokonce odvážili do větších měst. Zvyšuje se i počet případů střetu divočáka s autem, kdy zvěř způsobí vážnou dopravní nehodu. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Lov prasat nově

Ministerstvo zemědělství České republiky v reakci na problémy spojené s přemnožením divokých prasat chystá vyhlášku, jenž umožní lov divokých prasat bez ohledu na věk a pohlaví zvířete. Lov by mohl probíhat celý rok na rozdíl od současnosti, kdy je vymezen obdobím od srpna do konce ledna.

Dále také připravilo Ministerstvo zemědělství České republiky příspěvek ve výši 8000 korun českých na pořízení odchytového zařízení. Finanční příspěvek je poskytován prostřednictvím jednotlivých krajských úřadů. Do konce roku 2015 ještě Ministerstvo zemědělství České republiky plánuje vládě představit také novelu mysliveckého zákona, který by měl dále snižovat počty přemnožené škodné. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč