Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Esenciální informace, které jako zemědělec v roce 2021 musíte vědět

Nový rok se blíží a s ním i nová pravidla. Záměrem je zlepšovat stav zemědělské půdy, a tím i životního prostředí.

Vydáno: 23.10.2020

Nový rok se blíží a s ním i nová pravidla. Jedním z těchto pravidel je například omezení pěstování jedné plodiny na ploše menší než 30 ha. „Naším záměrem je zlepšovat stav zemědělské půdy, a tím i životního prostředí. Pokud zemědělci přestanou pěstovat monokultury na rozsáhlých, ničím nepřerušovaných polích, zlepšíme i schopnost krajiny zadržovat vodu. To je v těchto suchých letech, a s výhledem nepříznivého klimatu i do budoucna, velmi důležité," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman. Nově tedy budou muset zemědělci zajistit, aby jedna plodina na poli pokrývala maximálně 30 hektarů. V případě větších pozemků bude nutno monokultury oddělovat ochranným pásem (zatravněnými nebo osetými pícninami, alespoň 22 metrů širokými).


Druhá možnost je také na pozemku střídat několik rostlin. Změna platí pro veškerou půdu a dotkne se cca třech tisíc zemědělců, kteří hospodaří na polích s celkovou výměrou přibližně jeden milion hektarů. Úpravu pravidel Ministerstvo zakomponovalo do nařízení vlády, které stanovuje požadavky na správné hospodaření. Ty musí zemědělci povinně dodržovat, aby měli nárok na některé hlavní dotace (například přímé platby na plochu nebo podpory z Programu rozvoje venkova). Podle předpokladů by mohla vláda nařízení schválit do konce letošního roku.


Krom negativních věcí ovšem přichází i velice pozitivní plán na podporu mladých farmářů. Česká republika si může v rámci společné zemědělské politiky po roce 2020 přijít až na 7,7 miliard eur, což v přepočtu činí asi 199 miliard korun. Prioritou budou ale malé podniky, které nejsou pro Česko z historických důvodů typické. EU chce také více podporovat mladé farmáře, ochranu životního prostředí a modernizaci sektoru.


Zdroj: http://cmszp.cz/mze/2019/ceska-pole-se-zasadne-zmeni/

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč