Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Dotace pro včelaře

Včelařů rok od roku ubývá, naproti tomu poptávka po medu roste. Do boje na pomoc českému včelařství a na podporu výroby medu a dalších včelařských produktů u nás se zapojila vláda České Republiky. Z jejího nařízení mohou chovatelé včel čerpat dotace k posílení jejich podnikání.

Vydáno: 05.03.2015

Dotace pro včelaře 2015

V roce 2015 se dotace pro včelaře vztahují především na preventivní opatření, díky kterým by docházelo ke zlepšení stávajících podmínek pro produkci včelařských produktů a také pro jejich uvádění na trh. Schválená částka pro rok 2015 činí téměř 65 milionů Kč.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Podmínky pro získání dotací najdete v nařízení vlády č. 197/2005 Sb., o stanovení podmínek poskytnutí dotace na provádění opatření ke zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských produktů a jejich uvádění na trh.

Dotace na včely

Na co se finanční podpora vztahuje? Finanční dotace na včely lze například poskytnout na boji proti varroáze a to jak na preventivní opatření, tak na její léčení. Žádost lze také podat na obnovu včelstev, racionalizaci kočování včelstev či na úhradu nákladů na rozbory medu. Finance mohou včelaři čerpat na technickou podporu ve smyslu pořádání seminářů, kurzů a přednášek pro chovatele včelstev nebo zájmových včelařských kroužků pro děti a mládež.  

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Výše dotace pro včelaře se pohybuje do výše až 50% skutečně vynaložených nákladů u většiny opatření. V případě akcí spojených s bojem proti varroáze dosahuje dotace na náhradu vynaložených nákladů až 70% celkové částky

Dotace pro začínající včelaře

Kdo všechno může podat žádost o dotaci? Finanční podpora se vztahuje na stávající i začínající včelaře. Podmínkou pro získání dotace pro začínající včelaře je zařazení do evidence chovatelů včel u Českomoravské společnosti chovatelů, a.s., Hradišťko.  

Formuláře ke stažení:

 

Vedle včel můžete na své zahradě také vyzkoušet chov čmeláků, kteří pochází z laboratoře. Jsou méně nachylní a jejich opylovací schopnosti srovnatelné. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč