Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Ministerstvo zemědělství bude vypisovat nové zakázky

Vedení Ministerstva zemědělství rozhodlo, že pro své podřízené organizace letos vypíše hned čtyři velké zakázky v celkové výši více než 5,5 miliardy Kč. Tyto peníze budou investovány například do protipovodňové ochrany (tento problém v současnosti trápí zejména Olomouc a Rokycany) a také na těžbu dřeva ve státních lesích. Dnes má o těchto tendrech jednat vláda a pokud vše dopadne podle předpokladů, budou se moct zemědělci spadající pod Ministerstvo těšit z nových zakázek.

Vydáno: 11.04.2016

Nejvíce peněz má Ministerstvo zemědělství v plánu investovat do těžby dřeva ve státních lesích, tato zakázka by se podle plánu měla rozběhnout od počátku roku 2017. V případě, že by byla na zakázku uplatněna opce (tedy že by byla zakázka automaticky prodloužena), stála by 3,35 miliardy Kč. Pokud by opce uplatněna nebyla, hodnota zakázky by byla 2,87 miliardy Kč. Soutěžit by se mělo o těžbu na 48 smluvních jednotkách, což je oproti minulému roku mírný pokles (loni šlo o 57 smluv, z nichž nejvíce vyhrála společnost Uniles, která patří do skupiny Agrofert Andreje Babiše).

Za dalších 930 milionů Kč bude vypsána zakázka od Státního zemědělského intervenčního fondu, který by měl vyvíjet a provozovat informační systém. Tuto zakázku chtělo Ministerstvo zemědělství vypsat už loni, nicméně kvůli nečekaným výdajům ji nechalo o rok posunout (zakázka bude i téměř 500 milionů Kč dražší než bylo propočítáno). Tento systém je velmi důležitý pro malé, střední, i velké zemědělce, protože prostřednictvím něj jim stát vyplácí dotace. Cílem Ministerstva zemědělství je, aby tento systém spravovali přímo státní zaměstnanci a ne pouze externisté, jak je tomu doposud. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Další dvě zakázky se týkají protipovodňové ochrany u Olomouce a Rokycan. V případě Olomouce by se mělo jednat o výstavbu, která by pomohla zvýšit objem koryta řeky a v centru města. Koryto by mělo být rozšířeno na dostatečné rozměry tak, aby už žádné povodně nehrozily. Práce by se měly dotknout i tamních mostů, které by se měly zbourat a postavit místo nich nové.

Za bezmála 500 milionů je dále naplánováno zvětšení koryta Klabavy a Holubovského potoka, který se nachází v okolí Rokycan. Dále by se zde měly vybudovat hrázky a zídky, které by měly zabránit případným povodním, které z těchto vodních zdrojů hrozí. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč