Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zelená nafta bude zemědělcům k dispozici i v tomto roce

Zemědělci s živočišnou výrobou budou mít i v příštím roce výhodnější podmínky tzv. zelené nafty, sníží se také administrativa spojená s jejím čerpáním. Ministerstvo zemědělství si od toho slibuje přinejmenším udržení počtu chovných hospodářských zvířat a s tím související zvýšení organické hmoty v půdě a v neposlední řadě také zlepšení ekonomické situace chovatelů.

Vydáno: 14.12.2018

Novelu zákona o spotřební dani schválila poslanecká sněmovna v listopadu 2018. Novelu podporuje zemědělce prostřednictvím vratky spotřební daně z minerálních olejů takzvané zelené nafty.
„Novela by měla pomoci udržet či navýšit počet chovaných hospodářských zvířat. Díky tomu by se do půdy mělo dostávat více organické hmoty, která je zásadní v boji proti erozi i pro lepší zadržení vody v krajině," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Díky této novele se také zlepší rentabilita chovů a tedy i ekonomická situace chovatelů hospodářských zvířat.

Tato podpora bude díky pozměňovacímu návrhu přijatého v rámci Zemědělského výboru platit také pro pěstitele citlivých rostlinných komodit. Ministerstvo zemědělství v tom spatřuje pomoc pro podniky pěstující tyto plodiny. Ty totiž v současné době čelí problematické ekonomické situaci. Nově se zelená nafta bude týkat také pěstitelů vinné révy.

Od příštího roku se pro zemědělce zjednoduší i vykazování spotřeby zelené nafty. Budou si moci vybrat, zda budou spotřebu vykazovat jako doposud podle detailní evidence, nebo nově využijí minimální normativ spotřeby nafty bez nutnosti vedení dodatečných evidencí. Délka zdaňovacího období se prodlouží z 1 měsíce na 3 měsíce (v případě současného systému) a na 1 rok v případě prokázání spotřeby minimálním normativem. Počet sazeb podle intenzity chovu hospodářských zvířat se sníží ze tří na dvě (do 0,3 VDJ/ha a nad 0,3 VDJ/ha).

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč