Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zemědělce sužuje největší sucho za posledních 10 let. Jakou mají šanci na kompenzaci?

Parné počasí představuje pohromu pro současné zemědělce. Podle zdrojů se potýkají s největším suchem za posledních deset let. Vidinu případné kompenzace ale komplikují administrativní problémy i nelichotivá minulost. Stát totiž řadu z nich nevyplatil ani loňské škody.

Vydáno: 20.08.2018

Nejvíc tropická vedra zasáhla zemědělce na území Jižní Moravy. Hned za ní následovaly Střední Čechy a Pardubicko. Pro ilustraci – škody na některých plodinách dosahují až 60 %. V celkovém souhrnu obilovin odhady vypočítaly úbytek v hodnotě téměř 10 %.

Pomoc ze strany tuzemské vlády ale komplikuje řada věcí, kvůli kterým někteří zemědělci svoje snahy vzdali. Vedle nelichotivého faktu, kdy někteří lidé dodnes nedostali finanční kompenzaci ani za loňská vedra, proti nim hraje administrativní náročnost procesu. Musí například písemně potvrdit pojištění proti krupobití. V opačném případě mohou očekávat jen poloviční sumu.

Přesto existuje šance. Sucha totiž zasáhla vedle České republiky celou Evropu. Situaci tedy chce řešit celá Evropská unie. Mezi chystaná opatření patří možnosti zmírnit ekologické normy nebo zvýšení záloh. Druhá varianta by slibovala zemědělcům možnost získat předem přes 80 % dotací na rozvoj venkova.

Zajímá-li vás, jak nakonec kompenzace dopadnou, odebírejte nás e-mailový newsletter. Díky tomu o nic nepřijdete.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč