Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Jaké jsou novinky v LPIS a jak je hodnotí uživatelé?

Veřejný export dat LPIS a hodnocení úprav uživateli

Vydáno: 11.01.2016

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Registr půdy LPIS je největším zemědělským registrem, ve kterém se eviduje využití zemědělské půdy. Jeho hlavním účelem je ověřování údajů v žádostech o poskytování dotací vázaných zemědělskou půdu. LPIS dále řeší evidenci použití hnojiv a přípravků na ochranu rostlin nebo evidenci lokalizace ohnisek nákaz zvířat a celou řadu dalších.  LPIS byl spuštěn v březnu 2004, od té doby prošel řadou změn a v současné době jej denně používá až 1500 unikátních uživatelů.

Asi poslední změnou zavedenou na konci roku 2015 je Veřejný export dat LPIS. Export nahrazuje a rozšiřuje původní export dat, který se realizoval prostřednictvím emailu. Export obsahuje data, které jsou veřejnosti dostupná na základě zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství § 3a, v členění na geografická (dle katastrálního území/okresu), obsahová (díl půdního boku, osázená plocha vinic atd. s geoprostorovou definicí)  a časová data (datum ke kterému jsou data exportována).

Systém umožňuje ruční i automatizované stahování dat, prostřednictvím pevně definovaných URL adres, při kterém je členění obsahové a geografické pevně dáno na straně systému, které chce data získat. 


Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Na konci srpna 2015 byla spuštěna anketa, ve které uživatelé hodnotili i dřívější změny v systému. Například nové uživatelské rozhraní hodnotí tři čtvrtiny uživatelů velmi pozitivně, a pouze 7 % dotazovaných považuje nové rozhraní za nedostatečné. Ještě lépe hodnotí lidé práci s mapou v LPIS, kde zlepšení zaznamenalo 88 % uživatelů. Naopak mezi nejčastější problémy, na které uživatelé upozorňovali, patřila složitost ovládání, rychlost načítání aplikace nebo s potíže s tiskem. Po změnách došlo i k mírnému zvýšení objemu informací, které se v aplikaci LPIS zobrazují. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč