Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Rodinná farma má zelenou!

Již několik let se dá pozorovat trend, kdy zemědělskou půdu obhospodařuje řada menších rodinných farem. Jejich podíl na vlastnictví země...

Vydáno: 05.02.2015

Již několik let se dá pozorovat trend, kdy zemědělskou půdu obhospodařuje řada menších rodinných farem. Jejich podíl na vlastnictví zemědělských pozemků neustále roste. Vznik a existenci malých farem usnadňuje Asociace soukromého zemědělství.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Asociace soukromého zemědělství

Asociace soukromého zemědělství České republiky informovala, že zemědělská půda je z jedné třetiny obhospodařována malými farmami. Proto se asociace snaží kromě sdružování farmářů, zdokonalení informovanosti malých farem, také o zlepšení konkurenceschopnosti rodinných farem vedle velkých konglomerátů.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Dotace pro zemědělce

Malé farmy mohou konkurovat velkým zemědělským podnikům především díky finanční podpoře od státu. Dotace pro zemědělce umožňují využít finance jak pro dlouholeté zemědělské podnikatele, tak pro mladé začínající zemědělce.

Dotačního programu lze využít na odvětví živočišné i rostlinné výroby. Žadatel z peněz může například financovat rekonstrukci stávajících zemědělských staveb, realizaci výstavby nových budov, modernizaci a nákup nových výrobních technologií či zemědělské techniky.    

Dotace na farmu

Dotace pro mladé začínající zemědělce lze také využít na nákup zemědělské půdy. Pokud tedy i vy sníte již řadu let o vlastní farmě, kde budete pěstovat bio potraviny, chovat zvířata a mezi tím budou vyrůstat Vaše děti v reálném světě, je pravý čas si sen splnit. Dotace na farmu získáte od státu a dál už je to na Vás.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč