Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Oddlužení nemovitosti

Vzhledem k podmínkám, které dnešní trh nabízí je celkem jednoduché se k zadlužení nemovitosti propracovat cestou špatného financování a následné neschopnosti závazky splácet...

Vydáno: 14.07.2015

Vzhledem k podmínkám, které dnešní trh nabízí je celkem jednoduché se k zadlužení nemovitosti propracovat cestou špatného financování a následné neschopnosti závazky splácet.  Finanční společnosti nabízejí nepřeberné množství úvěrů a hypoték, které často nejsou pro klienta výhodné a reálné, jak by se mohlo zdát. Člověk tak snadno ztratí kontrolu nad svou nemovitostí, kterou se k úvěru nebo hypotéce zavázal.

Co hrozí při exekuci nemovitosti?

Během exekuce nemovitosti je zablokován dlužníkův nemovitý majetek na základě vydání usnesení o nařízení exekuce a exekučního příkazu na prodej nemovitosti. Právo provést exekuci nemovitostí má soud, finanční úřad a soudní exekutor, ten je vybírán věřitelem, který jej uvede v návrhu exekuce zasílaném soudu. Důležitý je fakt, že exekuce nemovitostí mohou proběhnout pouze na základě usnesení o nařízení exekuce.

Hlavní roli hraje čas

Pokud chcete exekuci zabránit, je důležité se tomuto problému věnovat hned od začátku a nespoléhat se na štěstí. Čím dříve totiž exekuci zabráníte, tím méně peněz utratíte za úkony exekutorů či dražitelů a nebudete tak nadále navyšovat svůj dluh.

Jak oddlužení (osobní bankrot) funguje?

Jedná se v podstatě o to, že zpeněžíte svůj majetek a utrženými financemi splatíte alespoň 30% hodnoty Vašich současných závazků. Poté podáte žádost o osobní bankrot, který musí být ze zákona povolený soudem.

Na koho se obrátit?

Na koho se máte v této těžké situaci obrátit nelze snadno určit. Na trhu existuje celá řada poradců a právníků, kteří se touto problematikou zabývají. Ovšem ne všichni se mohou chovat korektně a nikdo Vám nezaručí, že nevyužijí jen Vaší těžké situace ke svému prospěchu. Proto bychom doporučovali vybírat poradce podle referencí a zkušeností, které jsou nějakým způsobem podložené.

Jaké dokumenty si připravit?

Proto, abyste mohli situaci řešit, je důležité si připravit tyto podklady.

  • Seznam movitých a nemovitých věcí
  • Seznam Vašich závazků k věřitelům
  • Doklady o příjmech za poslední 3 roky
  • Exekuční příkaz
  • Platební rozkaz

Během řešení oddlužení zastavěné nemovitosti je důležité, abyste byli schopni maximálně spolupracovat. Přece jen se jedná o řešení Vaší životní situace a poradci tak právem očekávají ochotné jednání také z Vaší strany.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč